Obsługa posprzedażna
Praca inżyniera w przemyśle nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej jeżeli bierze bezpośredni udział w procesie produkcji lub związany jest z jej obsługą. Ciągła presja na zwiększanie wydajności i minimalizacji kosztów produkcji, to standard. Dodatkowo dochodzi odpowiedzialność za procedury, normy, przepisy i oczywiście pracowników. Natłok informacji do przeanalizowania powoduje, że brakuje czasu aby dostrzec, te najprostsze rozwiązania, które mogą ułatwić pracę i zminimalizować ciążące ryzyko o odpowiedzialność.
W zakładach przemysłowych na różnych wydziałach produkcyjnych znajdują się dziesiątki, a czasami setki maszyn i urządzeń cleaningowych wspomagających procesy produkcji. Z uwagi na ich drugorzędne znaczenie dla procesu produkcji, nie zawsze można znaleźć czas i warunki aby poświęcić im należytą uwagę. O ich przydatności i znaczeniu przekonujemy się dopiero kiedy ulegają zniszczeniu lub tracą pierwotną wydajność.
Praktycznie każdy proces produkcyjny jest ściśle powiązany z zagadnieniami cleaningowymi. Zazwyczaj traktowane są one drugorzędnie, mają one jednak niebagatelne znaczenie i wpływ na: koszty produkcji, jakość, wydajność procesu technologicznego oraz aspekty BHP.
Biorąc pod uwagę bardzo duże potrzeby w zakresie uporządkowania zagadnień związanych z procesami cleaningowymi oraz ogrom obowiązków z jakimi muszą zmagać się menagerowie produkcji i utrzymania ruchu proponuję rozwiązanie kompleksowe. Dotyczy ono następujących zagadnień ściśle ze sobą powiązanych:
1. Optymalizacja kosztów produkcji poprzez maksymalne wykorzystanie posiadanych maszyn i urządzeń.
2. Optymalizacja wydajności procesu technologicznego z uwzględnieniem zagadnień cleaningu
W skład proponowanego programu wchodzą:
Zapraszam zainteresowanych propozycją do ustalenia szczegółów technicznych.
Opracował i udzieli wyjaśnień
inż. Dariusz Mierzejewski
+48 515 629 255
d.mierzejewski@ivcs.pl